برای کسب سود و جلوگیری از ضرر در بازارهای مالی، به مهارت هایی چون تحلیل فاندامنتال ، تحلیل تکنیکال ، مدیریت سرمایه و روانشناسی بازار و روانشناسی فردی نیاز دارید. 

در این مقاله کوتاه به بررسی مهم ترین وبسایت های خبری حوزه کریپتوکارنسی می پردازیم که برای تحلیل فاندامنتال هر معامله‌گری به آنها نیاز دارد و باید به طور مرتب این سایتها را بررسی کند.

 

1- coinmarketcap.com

 

2- coin360.com

 

3-cryptoninjas.net

 

4- u.today

 

5- ambcrypto.com

 

6-Theblockcrypto.com

 

7- finance.yahoo.com

 

8-bitcoinist.com

 

9-decrypto.co

 

10- cryptopotato.com

 

11-cointelegraph.com

 

12-alternative.me

احتمال زیاد با شاخص ترس و طمع آشنا هستید، این وبسایت، بطور مرتب آپدیت این شاخص را با اندازه گیری فاکتورهای متعددی، در مورد بازار کریپتو در دسترس شما قرار می دهد.

هر قدر شاخص طمع بیشتر باشد، به این معناست که خریدهای هیجانی زیاد است. یعنی افراد آماتور زیادی وارد بازار شده است. بنابراین یک معامله گر حرفه ای، در این زمان، از بازار خارج می شود.

هر قدر شاخص ترس بیشتر باشد، به این معناست که فروش های هیجانی و غیر منطقی بخاطر ترس زیاد شده است و آماتورهای زیادی اقدام به فروش رمزارزهای خود می کنند، معامله گر حرفه ای با تحلیل درست در این شراط وارد بازار می شود. چراکه موقعیت خریدهای عالی می تواند پیدا کند.

 

شاخص ترس و طمع کریپتو

13-coindesk.com

 

14-thecoindetective.com

شاخص های زیادی در این وبسایت دردسترس معامله گران است. یکی از بهترین آنها میزان فعالیت سوشال مدیای هر رمز ارز است. این سیگنال خود یکی از مواردی است که نشان دهنده محبوبیت یا پیچیدن خبری خاص درمورد یک رمزارز بوده و میتواند در تصمیم گیری یک تریدر تاثیر بگذارد. حتما به این سایت سر بزنید و با داده های باارزشی که در اختیارتان قرار می دهد، بهترین تصمیم را بگیرید.

 

سایت رمز ارز دیجیتال که میزان فعالیت سوشال مدیا را نشان می دهد

15-coingecko.com

 

16- coincheckup.com

یکی از امکانات این وبسایت، کسب اطلاع درمورد رمزارز است. مثلا اگر وارد بخش about شوید، میتوانید تعداد ستاره هایی که هر رمزارز به خود اختصاص داده، دلیل پروژه و جزئیات بیشتری از آن رمزارز را دریافت کنید. در نتیجه با اطلاعات بیشتر و قطعیت بیشتر در مورد خرید آن تصمیم بگیرید.

رمزارز سولانا چیست

همچنین امکان پیشبینی رمز ارز

پیش بینی سولانا 2023

 

17-cryptometer.io

و در آخر، گل سرسبد سایتها، سایت کریپتومتر است که اطلاعات فوق العاده باارزشی در اختیارتان قرار میدهد. یکی از مهم ترین این اطلاعات، جریان پولی روزانه، ساعتی و حتی دقیقه ای است که در حال ورود و خروج به ارز دیجیتال است. معمولا از روی این جریان های مالی، به خوبی می توان پامپ هایی که قرار است در بازار رخ دهد را پیش بنی کرد.

 

 

شکار ارزهای دیجیتال قبل از پامپ شدن!

 

 

نرخ بهره، یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار در قیمت ارز دیجیتال است. بطور خلاصه می توان گفت که اگر نرخ بهره امریکا که توسط بانک مرکزی اعلام می شود، کاهش یابد، قیمت ارزهای دیجیتال افزایش می یابد و برعکس چنانچه نرخ بهره امریکا افزایش یابد، به دلیل جذاب تر شدن اوراق قرضه و صندوق های سرمایه گذاری، سرمایه ها از بازارهای پرریسک از جمله صرافی های ارز دیجیتال خارج می شوند و در نتیجه قیمت کریپتو کاهش می یابد. 

یک معامله‌گر خوب، چه بازار نزولی و چه صعودی باشد، این توانایی را دارد که با تشخیص درست روند، سود کسب کند. بنابراین دانستن نرخ بهره و سایر شاخص های اقتصادی مهم بسیار حائز اهمیت است. 

جهت کسب اطلاع از اخبار و آمار مرتبط با این شاخص های اقتصادی دو سایت بسیار عالی را به شما معرفی می کنیم که می توانید از دیتای آن‌ها بهره ببرید. 

 

1-forexfactory.com

 

2-fa.tradingeconomics.com

 

بهترین صرافی های ارز دیجیتال خارجی که ایرانی ها می توانند با آنها کار کنند.

 

در ادامه به معرفی بهترین صرافی های ارز دیجیتال می پردازیم:

 

Binance.com

Coinex.com

Kucoin.com

Bybit.com

Okx.com

 

همانطور که می دانید صرافی های ارز دیجیتال ایرانی زیادی در حال فعالیت هستند که همگی از پلتفرم صرافی ارز دیجیتال  برای ارائه خدمات به مشتریان استفاده می کنند. باعث افتخار شرکت دانش بنیان تلیرکو است که بهترین پلتفرم صرافی ارز دیجیتال را توسط گروه برنامه نویسان حرفه ای خود طراحی و به بازار ارائه داده است. 

درج دیدگاه