امروزه اتوماسیون کسب و کار می­‌تواند نقش موثری در بهره­‌وری صنایع و مشاغل گوناگون داشته باشد. در زمانی که مشاغل مختلف برای برقراری ارتباط با مشتریان خود مدام باید کارهای تکراری را انجام دهند، آن کارها معمولاً به صورت دستی صورت می‌گیرند. این امر باعث می‌شود تا کارمندان و کارکنان یک کسب و کار، وقت کمتری برای رسیدگی به امور مهم کاری داشته باشند.

با بهره گرفتن از ابزارهایی نظیر پیامک صوتی، پیامک متنی و یا تلفن گویا برای کسب و کار خود می­توانید انجام کارهای تکراری را به اتوماسیون (کنترل اتوماتیک) بسپارید و در وقت و زمان صرفه جویی کنید.

اتوماسیون کسب و کار

نحوه عملکرد اتوماسیون کسب و کار چگونه است؟

اتوماسیون کار در واقع به وظایف فناوری برنامه نویسی برای انجام دادن کارهایی گفته می­‌شود که از جانب ما صادر شده است. در این کارها به هیچ گونه دخالت انسانی نیازی نیست و تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که به فناوری بگویید چه کاری و در چه زمانی باید انجام شود.

این روش یکی از کارآمد­ترین و مفیدترین شیوه­‌های صرفه­‌جویی در هزینه و زمان محسوب می‌شود.

ابزار­های اتوماسیون کار را نمی­‌توان به صورت کامل جایگزین انسان دانست. در حالی که استفاده از این فناوری می‌تواند باعث دریافت و ارسال سریع­‌تر اطلاعات شود اما هنوز مشتریان تمایل زیادی به ارتباط و تعامل با یک انسان دارند.

نکته مهم در یک اتوماسیون کسب و کار موفق ترکیب آن با ارتباط انسانی است. نرم‌­افزارهای پیام کوتاه به صورت یکپارچه این امکان را در اختیار شما قرار می­‌دهند. پیام­‌های متنی و صوتی به صورت خودکار به مشتریان ارسال می­شود اما در صورتی که مشتری به کمک بیشتر احتیاج داشته باشد یک انسان می­‌تواند عهد‌‌ه‌­دار این وظیفه باشد.

اتوماسیون کسب و کار

تاثیر یکپارچه­‌سازی پیامک صوتی و پیامک متنی و تلفن گویا در اتوماسیون کسب و کار

  • ارتباط منظم با مشتری و در نتیجه جلب اعتماد و وفاداری آن­ها
  • پاسخگویی سریع به سوالات متداول مشتریان نظیر قیمت محصولات از طریق پیامک کوتاه و یا تلفن گویا ( این امر می‌تواند زمان بیشتری برای پاسخ­گویی به مشتریان در اختیار شما قرار بدهد)
  • یادآوری و اطلاع‌رسانی سریع به مشتریان و مصرف کنندگان از طریق پیامک متنی و یا صوتی و همچنین دریافت سریع پاسخ مشتریان
  • سازماندهی بهتر کسب و کار از طریق ایجاد صفحه مدیریت چند کاربره برای مدیران و اطمینان یافتن آن­ها از صحیح انجام شدن فرایند فروش

مارا درشبکه های اجتماعی دنبال کنید
اینستاگرام | لینکدین | فیسبوک | توئیتر

درج دیدگاه